FORGOT YOUR DETAILS?

OKÇULUK

/ /

OKÇULUK ŞUBESİ

  1. 2014 Sadabad Yaz Etkinlikleri Okçuluk Turnuvası (İstanbul)

Klasik Yay Genç Bayanlar 2.’si Gözde Fırtın

Klasik Yay Genç Bayanlar 3.’sü Esra Çetin

Klasik Yay Genç Erkekler 1.’si Doğaç Tarı

Klasik Yay Genç Erkekler 2.’si Tolunay Kozan

Klasik Yay Genç Erkekler 3.’sü Fatih Yamak

  1. Türkiye Üniversitelerarası Salon Okçuluk Şampiyonası

26-28 Mart 2014

Klasik Yay Erkek Takım 4.’lüğü (Doğaç Tarı, Tolunay Kozan, Fatih Yamak)

Klasik Yay Mix Takım 5.’liği (Gözde Fırtın, Doğaç Tarı)

  1. Türkiye Üniversitelerarası Salon Okçuluk Şampiyonası

5-7 Mart 2015 Eskişehir

Klasik Yay Erkek Takımı(Talha Görücü, Gökberk Yılmaz, Tolunay Kozan) elemeler sonucu Türkiye 2.si oldu; Klasik Yay Bayan Takımı (Gözde Fırtın, Ceren Güngör, Rüveyda Gargı) ise Türkiye 4.sü oldu. Klasik Yay Mix Takımı ise Türkiye 6.sı olarak turnuvayı tamamladı.

  1. İstanbul İl Şampiyonası

30 Mart 2015 İstanbul

Klasik yay erkek sporcumuz Coşkun Fırat Dursun’un puanı sıralama atışları sonucunda yanlışlıkla fazla yazılmıştır. Bu durumu fark ederek hakeme bildirmesi sonucunda Fair-Play ödülüne layık görülmüştür.

  1. Uluslararası Kahraman Bagatır İlkbahar Okları Yarışması

2-4 Nisan 2015 Antalya

10’dan fazla ülkenin katıldığı uluslararası bu yarışmaya katılan iki üniversite takımından biri İTÜ Okçuluk Kulübü’dür. İTÜ Okçuluk Kulübü’nün Klasik Yay Bayan Takımı sıralama atışları sonucunda elemeye kalmaya hak kazandılar.

  1. Türkiye Üniversitelerarası Okçuluk Şampiyonası (KOÇFEST)

30 Nisan-1 Mayıs 2015 Karabük

Klasik Yay Erkek Takımı (Doğaç Tarı, Talha Görücü, Gökberk Yılmaz) elemeler sonucu Türkiye 2.si oldu; Klasik Yay Bayan Takımı ise Türkiye 3.sü oldu. Klasik Yay Mix Takımı ise Türkiye 5.si olarak turnuvayı tamamladı.

  1. Kağıthane Sadabad Yaz Etkinlikleri

10 Mayıs 2015 İstanbul

Her sene olduğu gibi İTÜ Okçuluk Kulübü bu senede, Sadabad Etkinlikleri’nde başarılarla dönmüştür. Alınan dereceler aşağıdaki gibidir:

Klasik Yay Genç Bayanlar 1.’si Ceren Güngör

Klasik Yay Genç Erkekler 1.’si Doğaç Tarı

Klasik Yay Genç Erkekler 2.’si Tolunay Kozan

Klasik Yay Genç Erkekler 3.’sü Mustafa Selvi

Klasik Yay Büyük Bayanlar 2.’si Gözde Fırtın

Klasik Yay Büyük Erkekler 2.’si Gökberk Yılmaz

Klasik Yay Büyük Erkekler 3.’si Coşkun Fırat Dursun

2015 Testi Kırma Şampiyonu: Fatih Şen

  1. Ulusal Egemenlik Kupası Okçuluk Yarışması

21-24 Nisan 2016 Antalya

Rekor katılımın olduğu yarışmada genel sıralama atışları sonucu Klasik Yay Erkek takımdan Takım Kaptanı Mustafa Selvi elemelere kalmaya hak kazandı. İlk turu 6-4’lük set puanıyla geçip 2.turda rakibine 6-2 elenerek yarışmaya veda etti. Klasik Yay Bayan takımının tamamı elemelere kalmaya hak kazandı.

  1. Türkiye Üniversitelerarası Okçuluk Şampiyonası (KOÇFEST)

11-14 Mayıs 2016 Antalya

Genel sıralama atışları sonucu Klasik Yay Erkek Takımının ve Klasik Yay Bayan Takımının tamamı elemelere kalmaya hak kazanmıştır. Elemelerde Klasik Yay Erkek Takımdan Mustafa Selvi, Yusuf Tolunay Kozan ve Fatih Şen yarışmaya 2.Turda veda etmişlerdir. Makaralı Yay Erkek Takımının tek sporcusu olan Nurullah Talha Görücü elemelere kalmaya hak kazanıp 2.turda yarışmaya veda etmiştir. Klasik Yay Erkek Takım(Yusuf Tolunay Kozan, Mustafa Selvi, Murat Gündoğdu) ve Klasik Yay Bayan Takım(Elif Nur Önder, Ece Aras, Fatma Gözde Fırtın) Türkiye 5.si olmuştur. Klasik Yay Mix Takım(Yusuf Tolunay Kozan, Elif Nur Önder) Türkiye 10.su olmuştur.

  1. Türkiye Salon Federasyon Kupası Okçuluk Şampiyonası

8-11 Aralık 2016 Samsun

Rekor katılımın gerçekleştiği yarışmada genel sıralama atışları sonucu Klasik Yay Erkek Takımdan Erkin Külah elemelere kalmaya hak kazanmıştır. 1. Tur eleme atışları sonucu sporcumuz Erkin Külah milli takım sporcusu Fatih Bozlar ile 5-5 berabere kalarak Tie-Break(Tek ok atışı) atışında kendisi 10 rakibi 9 puan atarak turu geçmiştir. 2.Eleme atışlarında yine bir milli sporcu ile karşılaşıp turu 6-2 kaybederek yarışmaya veda etmiştir. Ayrıca Erkin Külah genel sıralama atışları sonucunda ilk 32’ye giren sporcuların çağrıldığı 12-15 Ocakta Samsun’da gerçekleşecek olan Salon Türkiye Milli Takım Seçme Yarışmasına sıralamada 23. Olarak gitmeye hak kazanmıştır.

TOP
X