FORGOT YOUR DETAILS?

SATRANÇ

/ /

1998 yılından bu yana Satrançta en üst ligde yarışan tek spor kulübü olarak, son iki yılı çok başarılı bir performansla tamamlıyoruz.

2010 yılında yaptığımız protokol çerçevesinde satranç branşının tüm maliyeti merkezi Ankara’da bulunan ve kökleri 1926 yılına uzanan İTÜ Birliği Derneği tarafından karşılanmaktadır. Son iki yıllık faaliyet sürecinde satranç branşında alınan en büyük başarı kuşkusuz 2014 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi Şampiyonluğudur. 2013 yılında 14 takım arasında ligi yedinci sırada tamamlayan İTÜ S.K. Satranç takımı, 2015 yılında şampiyonluk kupasına ulaşmıştır.

Satranç branşında sporcularımız son iki yılda bireysel alanda farklı başarılara imza attılar.

Toplamda 4 altın, 1 gümüş ve bir de bronz madalya kazandılar.

2014 yılında Türkiye İş Bankası Süper liginde şampiyon olan takımımız, 2015 yılında maddi sıkıntılar nedeniyle daha zayıf bir kadroyla yarıştı ve yedincilik kazandı. 2016 yılında bütçe yetersizlikleri nedeniyle daha ekonomik bir kadroyla yarışan takımımız maalesef Türkiye Birinci Ligine düştü.

Ankara’da merkezi bulunan İTÜ Birliği Derneği ile olan protokol sona erdi ve dernek 20 yıldır kulübümüze satranç takımı için yaptığı desteği 2015 yılından itibaren bitirdi.  Bu süreçte takımımıza sponsorluk anlamında destek olan İTÜ Mezunlar Derneği Başkanı Veli Tan Kirtiş, R2 Servis Elektrik Elektronik ve Bilgisayar A.Ş., Smart Pro Bilişim Hizmetleri Ltd.Şti. Global Denizcilik Hizmetleri Ltd. Şti., DESPEC Bilgisayar A.Ş.’lerine şükranlarımızı sunuyoruz.

Sporcularımıza geçmiş yıllardan kalan tüm borçlarımız, Kulüp Başkanımız Kemal Erdanay’ın bulduğu kaynakla ödenmiştir. Başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz.  Bu sponsorların desteklerinden sonra kalan miktar şube kaptanımız Ali Nihat YAZICI tarafından karşılanmaktadır.  Takımımızın yıllık gereksinimi olan destek 45.000 TL’dir.

Sporcularımızın 2015-2016 yıllarında satranç branşında elde ettiği başarılar

2017 yılı

15 yaş kadınlar Türkiye Şampiyonası

Sude Hereklioğlu – Altın madalya – Türkiye Şampiyonu

14 yaş genel Türkiye Şampiyonası

Emirhan Tarlabaşı – Altın Madalya – Türkiye Şampiyonu

2016 Yılı

14 Yaş Kadınlar Türkiye Şampiyonası

Sude Hereklioğlu – bronz madalya – Türkiye Üçüncüsü

2015 yılı        

12 yaş Kadınlar Türkiye Şampiyonası

Defne Sade–  gümüş madalya – Türkiye İkincisi

11 yaş kadınlar şampiyonası

Esma Doğa Duran – Altın madalya – Türkiye Şampiyonu

Alexander Ipatov-Büyükler Türkiye Satranç Şampiyonu

Ali Nihat Yazıcı

Şube Kaptanı

TOP
X